اگر مصالح بکار رفته در ساخت پکیج تصفیه فاضلاب در برابر خوردگی ناشی از فاضلاب مقاوم نباشد بعد از دو الی سه سال مخزن و لوله کشی پکیج تصفیه فاضلاب دچار خوردگی می شود و نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا می کند. استفاده از ورق فلزی برای مخزن پکیج تصفیه فاضلاب و حتی ورق گالوانیزه برای ساخت مخزن تصفیه فاضلاب حتی المقدور توصیه نمی شود و استفاده از رنگ اپوکسی و پوشش صنعتی ضد خوردگی ، پوسیدگی مخزن پکیج تصفیه فاضلاب فلزی را چند سال به عقب می اندازد و در کل راهگشا نیست.

لوله کشی هوا و برگشت لجن با لوله گالوانیزه در پکیج تصفیه فاضلاب منجر به خوردگی لوله گالوانیزه می شود.

چالش بعدی در پکیج تصفیه فاضلاب پمپ لجن کش است این پمپ فاضلاب خام را از سپتیک یا مخزن نگهداری فاضلاب خام به مخزن پکیج تصفیه فاضلاب پمپ می کند اولاً: این پمپ حتی المقدور در طرح حذف بشود این به تجربه و هوش طراح بر می گردد دوماً : از پمپ کف کش بجای پمپ لجن کش استفاده نشود. سوماً: از پمپ های لجن کش سایز زیر دو اینچ استفاده نشود و برای کنترل دبی از متعادل ساز استفاده شود.

تجهیزات برقی پکیج تصفیه فاضلاب مثل بلوئرهای هوادهی اگر با ظرفیت درست انتخاب شده باشند معمولاً بعد از چند سال نیاز به تعویض بلبرینگ پیدا می کنند و در صورت سرویس و نگهداری درست مشکلی ندارند و سال ها کار می کنند. البته انتخاب ظرفیت درست بلوئر مهم است اگر یک بلوئر هوادهی با تولید هوای زیاد برای یک پکیج تصفیه فاضلاب کوچک استفاده شود در اثر فشار زیاد روی بلوئر منجر به خرابی دایمی بلوئر شود و هزینه برق زیادی و بیهوده هم مصرف می شود. بلوئرها یک حد نهایی تولید فشار دارند بهتر است برای هوادهی یک پکیج تصفیه فاضلاب از بلوئری با ۲۰% فشار بالاتر از نیاز در طراحی دیده شود.

یکی از چالش های دیگر پکیج های تصفیه فاضلاب فیلترهای شنی است که بدلیل عدم آشنایی کاربر دچار انسداد و یا پوسیدگی بدنه در صورت استفاده از فلز می شود.

شرکت سیلاب جنوب

برای مخازن تصفیه فاضلاب از پلی اتیلن و کامپوزیت استفاده می کنند که مشکل خوردگی ندارد.

برای لوله کشی از لوله پلی اتیلن، استیل ضد زنگ ، پلی پروپیلن استفاده می کند.

از پمپ لجن کش استفاده نمی کند هم هزینه خرید آن حذف می شود و هم چالش نظافت و سوحتن آن وجود دارد.

اتصالات و لوله هایی که زیر سطح فاضلاب نصب می شود حتی پیچ و مهره کمربند لوله را هم حذف می کند.

تمام تجهیزات و مخازن زیر سایه بان یا اتاق موتورخانه نصب می شود تا در برابر تابش آفتاب و عوامل محیطی در امان باشد.