ديفيوزر حباب ريز fine Bubble Disk  diffuser

دیفیوزر هوادهی، هواي خروجي از بلوئرها را به حباب هاي ريز جهت افزايش راندمان هوادهي تبديل مي كند و عموماً به شکل دیسکی، لوله‌ای و صفحه‌ای تولید می‌شود که جهت انتقال هوا و اکسیژن به فاضلاب‌های شهری، پساب‌های صنعتی یا هر نوع حوضچه مانند پرورش ماهی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. دیفیوزرها عموماً از غشاهای لاستیکی یا عناصر سرامیکی دارای سوراخهای بسیار ریز برای ایجاد حباب‌های ریز یا درشت استفاده می‌شود.

بدنه دیفیوزر از جنس پلی پروپیلن PP و لاستیک های روی آن از جنس EPDM  با سوراخ های ریز است تعداد این سوراخ های ریز از ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ عدد با توجه به نوع و سایز دیفیوزر متنوع است. اتصال دیفیوزر از طریق اتصال دنده ای نر سایز ۳/۴″ یا ۱″ انجام می شود.

مقدار هوادهی دیفیوزر سایز ۱۰″ محدوده ۳ تا ۱۰ مترمکعب در ساعت است معمولاً از دیفیوزر در رنج ۶ مترمکعب در ساعت استفاده می کنند تا دوام بیشتری داشته باشد و افت فشار در شبکه هم بالا نرود.

ديفيوزر حباب ريز

دیفیوزرها از نظر شکل عمدتاً به سه گروه دیسکی، لوله‌ای و صفحه‌ای تقسیم می‌شوند که نوع دیسکی به جهت خصوصیات هوادهی مناسب و مقاومت بالا در برابر گرفتگی و آسانی نصب، از محبوبیت بیشتری برخوردار است.برندهای معتبر ديفيوزر PASSAVANT و JÄGER آلمان ECOLOGIX و EDI امریکا، SERECO ایتالیا، KAMAIR و AIRMAC و Goldentech تایوان، Aquaflex ترکیه و … می باشد.

البته ديفيوزر ساخت ايران هم داريم كه قيمت آن يك چهارم مشابه خارجي است و كيفيت خوبي دارد.

 

ديفيوزر حباب درشت

به طور کلی به دیفیوزری با سایز حباب بین ۳ تا ۵۰ میلیمتر دیفیوزر هوادهی حباب درشت میگویند. از دیفیوزر حباب درشت بیشتر در مواردی که نیاز به تلاطم و اختلاط نیاز است مانند مخازن متعادلسازی و … استفاده می شود. همچنین از این دیفیوزرها می توان برای اختلاط و به هم زدن و جلوگیری از ته نشینی مواد و همگن سازی محلول استفاده کرد. ديفيوزر حباب درشت توليد ايران است و قيمت آن يك سوم ديفيوزر حباب ريز ايراني است.

 

ديفيوزر حباب درشت