پساب تصفیه شده شفاف است اما محتوی کلیفرم و عوامل بیماری زای زیادی است. یکی از روش های کاهش یا حذف عوامل میکروبی آب و پساب استفاده از کلر می باشد.

 

کلر جامد یا پودری

کلر جامد، یکی از پر کاربردترین مواد جهت  ضدعفونی و گندزدایی در دنیا میباشد که دارای خاصیت سفید کنندگی بوده و با نام های پرکلرین و هیپوکلریت کلسیم نیز شناخته میشود. کلر جامد با توجه به خاصیت اکسیدکنندگی بالایی  که دارد و به صورت پودر و قرص کلر در ضدعفونی کردن پساب و آب و ضدعفونی و گندزدایی استخر، میوه و سبزیجات و غیره مورد استفاده قرار میگیرد

پرکلرین(کلر جامد)۶۵٪ نیروکلر|عمده‌فروشی|اصفهان، قائمیه|دیوار

کلر مایع

کلر مایع یا آب ژاول بیشترین کاربرد را برای ضد عفونی دارد و توسط تانکر های مخصوص یا در مخازن پلیمری حمل می شود. از کلر مایع برای ضدعفونی استفاده می کنند. کلر مایع ناخالصی که منجربه افزایش کدورت بشود ندارد.  مشکل اصلی کلر مایع این است که بعد از مدتی ویژگی هایش را از دست داده و نگهداری آن کمی مشکل است.

آب ژاول

کلر گازی

گاز کلر یکی از پرکاربردترین هالوژن‌های موجود در گروه چهارم جدول عناصر شیمیایی است. این گاز بسیار فرار بوده و مهم‌ترین خاصیت آن، اکسیدکنندگی بالا و توانایی از بین بردن باکتری، قارچ و ذرات آلوده‌کننده در آب و فاضلاب است. در اثر واکنش آب و کلر، اسیدی به نام اسید هیپو کلرو اسید HOCL تولید می‌شود. اسید هیپو کلرو دارای قدرت بسیار بالایی در حمله به میکروب‌ها و باکتری‌های موجود در آب داشته و به همین دلیل در کمترین زمان می‌تواند آن‌ها را حذف نماید.

چرا نشت گاز کلر خطرناک است؟ - خبرگزاری سیناپرس

 

 

برای انتخاب کلر جامد ، کلر مایع ، گاز کلر باید دبی پساب را در نظر داشته باشید 

 

پکیج تزریق کلر

 

 

شرکت سیلاب جنوب تولید کننده پکیج های تزریق کلر می باشد.